לפני 20 שנה גוגל עוד לא הייתה קיימת, עד לפני כעשור פייסבוק עוד היתה בחיתוליה, לפני 30 שנה לא היו בכלל מחשבים בבתים הפרטיים, וכיום אנו חיים בעולם אחר לגמרי. ההבדל בין הדורות, שלנו ושל הילדים שלנו, הוא הבדל עצום וניכר, עד שלפעמים נראה לנו שהם מבינים ויודעים הרבה יותר מאיתנו. האמת היא שזה בכלל לא כך, לפחות לא בכל התחומים. תחום אבטחת מידע בעולם של סייבר הוא חשוב במיוחד לילדים צעירים, שללא החינוך הנכון יכולים למצוא את עצמם חשופים לסיכון רב.

 

מדוע זה חשוב?

כולנו שמענו על מקרי זוועות של הונאות אינטרנטיות שונות, אנשים שמתחזים לאנשים אחרים באינטרנט, ילדים שמוסרים את פרטי האשראי של הוריהם ועוד. חוג אבטחת מידע וסייבר לילדים נועד לתת מענה לכל הבעיות הללו באמצעות חינוך לשמירה על ביטחון. סייבר הינו תחום רחב ביותר, הנוגע לכולנו, לפחות לכל אחד שמחזיק טלפון חכם או מחשב בביתו. חינוך נכון של הילד שלכם להתמודדות נכונה עם עולם סייבר מתקדם, יכולה למנוע אסונות ולהשאיר אתכם פגיעים הרבה פחות בתחום שבו חסר לכם הידע והחינוך שצריך להעביר לילדיכם.

 

ואם הילד לא מעוניין להשתתף?

זוהי כבר שאלה של חינוך. השאלה היא אם אתם מבינים את החשיבות של שמירת סיכון בעולם סייבר מתקדם. אם אתם מבינים את החשיבות והקריטיות של הנושא, כמו בדברים אחרים תוכלו למצוא את הדרך הנכונה להגיע אל ילדכם ולעודד את השתתפותו בחוג. ברוב המקרים, חוגי סייבר ואבטחת מידע לילדים מותאמים לילדים צעירים בגילאי יסודי ומועברים בצורה מעניינת ומרתקת שמבטיחה עניין רב בהשתתפותם. כל ילד רוצה להיות הטוב ביותר בתחומו, ותחום האינטרנט כולל בתוכו טיפים ועצות רבות שיכולים להפוך את הילד שלכם למתקדם ולמבין ביותר. ניתן למשוך את הילד המתנגד לחוג באמצעות שיווק נכון, לספר לו על ריגול אינטרנטי, ועל כך שהיום יש יחידה מיוחדת בצבא שעוסקת בלוחמה אינטרנטית.

 

על הנושאים הנלמדים בקורס אבטחת מידע וסייבר

כל קורס והאופי הייחודי שלו, כמובן שלפני ההרשמה לכל קורס כדאי לבקש ממנחה הקבוצה או מהגוף המעביר את הקורס את הסילבוס המפורט של הקורס המפרט את הנושאים הנלמדים בו. כל חוג וכל מוסייבר ואבטחת מידע לילדיםסד מעביר חוגים המתמחים בתחומים אחרים ומגישים את המידע המועבר בחוג בצורה ייחודית משלו. כדאי לוודא התאמה לאופיו של הילד שלכם ולתכונותיו, לתחומי העניין שלו ולצרכים שלכם בתור הורים.

 

 

הירשמו כבר עכשיו! אל תחכו שמשהו יקרה

רבים מאיתנו ההורים נוטים לדחות את החשוב ליום המחר, זה יכול לחכות, זה לא כל כך חשוב, אין לנו את הכסף עכשיו. תירוצים רבים ואחרים נשמעים לא פעם ולא פעמיים מפיהם של הורים. תירוצים לא יעזרו לכם במקרה של אסון חלילה, ולכן חשוב לרשום את הילד שלכם לחוג סייבר ואבטחת מידע בהקדם האפשרי כדי להגן עליו ועליכם מפני סיכוני אינטרנט אפשריים.

כללי