כלבים וילדיםאם אתם מתלבטים האם להכניס חיית מחמד הביתה כשאתם במקביל גם מגדלים ילדים, אפשר שכל מיני קרובים או חברים, טוענים שאתם צריכים להיזהר במיוחד. לטענת אותם אנשים, בעלי חיים מביאים איתם מחלות, וזה עלול לסכן את הבריאות של הילדים שלכם. בפועל, המציאות היא שונה לחלוטין! למעשה, כל מחקר שנעשה מוכיח שבעלי החיים משפרים את הבריאות של הבעלים שלהם – ושל הילדים במיוחד. אז איך זה בא לידי ביטוי?

כמה דוגמאות לתרומה החשובה

  • פחות אסטמה – מחקר שנעשה בקרב משפחות אשר גידלו בעל חיים בשנת החיים הראשונה של הילד הוכיח כי לגידול של בעל חיים יש יכולת להפחית את הסיכוי להתפתחות של אסטמה באופן משמעותי בקרב ילדים. כיצד ניתן להסביר זאת? ככל הנראה הילד מפתח נשימה טובה יותר כשהוא בא במגע עם הפרווה של בעלי החיים בבית. כלומר – דווקא המגע עם שיערות של בעלי חיים לא מקשה על הנשימה – אלא מחשל אותה ומשפר אותה.
  • שיפור הכושר – לגידול של חיית מחמד בבית יש יכולת גם לתרום לכושר הגופני של הילדים שלכם, בדגש על גידול כלב. מדוע זה כך? פשוט מאד – את הכלב צריך להוציא החוצה לטיול, וזה דורש כמובן פעילות פיזית מסוימת. ילדים שמגדלים כלבים יוצאים יותר החוצה והולכים יותר ברגל. הם יוצאים איתם לטיולים ארוכים, ובגילאים מבוגרים יותר גם יכולים לצאת איתם לריצה. מדובר על שיטה נהדרת לשיפור הבריאות.
  • הבריאות הנפשית – לא פחות חשוב מן הבריאות הפיזית ואולי אף יותר – חיות המחמד משפרות מאד את הבריאות הנפשית של כל מי שיגדל אותם, וזה נכון גם לילדים, בדגש על כל חיות המחמד באשר הן. הילדים לומדים לפתח תחושה של אחריות מצב אחד, לצד קירבה ואהבה מן הצד השני. זה עוזר להם להתפתח כמבוגרים בריאים ויציבים יותר בנפשם.

יש לחיות רק מה לתרום

לסיכום, אם היו לכם חששות בנושא בכל מה שקשור לבריאות ילדיכם בקרבת בעלי חיים, אז לא רק שאתם לא צריכים לחשוש – אלא אתם אף צריכים לשמוח. שילוב בעלי החיים בביתכם ישנה את התמונה לחיוב מקצה לקצה.

המאמר נכתב באדיבות:

חווית הכלבים – פנסיון לכלבים בשרון

כללי