כדי שכל הילדים יוכלו להרגיש שווים יש צורך לשפר את נקודות החולשה שלהם ולתמוך בהם מבחינה חברתית. לפעמים המצב הזה יכול להיות רגיש אפילו בפעילות די שגרתית כמו עלייה להסעה ומעבר שלה עם שאר הילדים. כיצד מתבצעות הסעות ילדים עם צרכים מיוחדים? האם יש להם ליווי?

הזכות להסעות לילדים עם צרכים

כאשר ישנם ילדים עם צרכים מיוחדים הם צריכים לקבל ליווי וזאת לפי הנהלים של משרד החינוך. מי שיסדר את הליווי עצמו היא הרשות המקומית כאשר בדרך כלל היא תסגור את הנושא הזה מול בית הספר. ילדים עם צרכים מיוחדים הוא שם כולל למגוון רחב של תסמונות או מחלות שיכולות לסכן את הילדים בדרך ולכן הם חייבים ליווי צמוד, כמו למשל שיתוק מוחין, אוטיזם, תסמונות חברתיות מסוימות וכן הלאה. ילדים אלו חייבים עזרה ותמיכה והם יקבלו את ההסעה מפתח ביתם ועד פתח המוסד הלימודי בו הם לומדים.

מי יכול לספק הסעה מתאימה?

יש כמה פרמטרים שצריכים להתקיים כדי שההסעה תהיה מתאימה כאשר מלבד המלווה עצמו, יש צורך ברכב הסעות מתאים. חברת הסעות יכולה לספק הסעות לילדים עם צרכים מיוחדים כאשר חברה כזו חייבת להיות מנוסה בעבודה במצבים אלו. גם ככה הסעות ילדים הרבה יותר רגישות מהסעות אחרות ויש צורך בנהגים מתאימים, אחראיים, מנוסים ורגישים. לא תמיד הגישה של הנהג תתאים לילדים וזה יכול ליצור צרימה בציות להוראות בזמן הנסיעה שתפגע בביטחונם. כמו כן יש לוודא כי אותן חברות הסעות יחזיקו ברכבי הסעה שמתאימים לילדים בעלי הצרכים המיוחדים.

מה צריך כדי לספק נסיעה ראויה?

כדי לספק את התנאים הטובים ביותר לאותם ילדים עם צרכים מיוחדים יש צורך ברכב הסעות מותאם ותקין. חשוב שיהיה מיזוג אוויר כדי שיהיה נעים לנסוע בקיץ הריפודים צריכים להיות חדשים וכמובן ידיות אחיזה וחגורות בטיחות תקינות. כמו כן יש צורך שיהיה גם מקום למלווה ואת זה צריך לקחת בחשבון שכשקובעים מה תהיה כמות הנוסעים בהסעה. הרכב עצמו צריך להיות תקין ובטיחותי וכמובן הנסיעה עצמה חייבת להיות רגועה וזהירה.