בעידן הנוכחי נראה כי רכישה של מתנה לילד היא כבר מזמן לא ענין של מה בכך, ומדובר על מבצע של ממש בניסיון לתור אחר המתנה המתאימה ביותר. אין זה סוד כי הורים, קרובי משפחה או חברים המחפשים אחר מתנות ילדים מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מול שוקת שבורה. על אף היצע כמעט אינסופי של מתנות מן הסוג הזה, לא תמיד קל לבחור את המתנה המושלמת שתצליח להפתיע את הילד ולהעלות חיוך על פניו.

סקירה של מספר אפשרויות פופולאריות בקטגוריה של מתנות לילדים בהחלט יכולה לעזור לאלו מאיתנו שעדיין מתלבטים:

א. קונסולות משחק – אי אפשר לדבר על מתנות לילדים ובני נוער מבלי להזכיר את קונסולות המשחקים השונות. מדי שנה יוצאות לשוק קונסולות משוכללות, עם ביצועים מרשימים ושיפורים גראפיים יוצאי דופן. את רשימת המשחקים והקונסולות הפופולאריות מובילה חברת מייקרוסופט עם אקס בוקס 360 הותיק והמוצלח וכמובן אקס בוקס וואן החדש יותר.

ב. טלפונים ניידים – בשנים האחרונות נכנסים גם הטלפונים הניידים לרשימת המתנות הפופולאריות. גיל המשתמשים נמצא בירידה ויש

המתנות הפופולאריות לילדים
המתנות הפופולאריות לילדים

המון הורים הבוחרים לתת את הטלפון במתנה על מנת לשמור על קשר עם הילד גם כשהוא מחוץ לבית.

ג. טאבלטים – ילדים משתמשים בטאבלטים בעיקר לצרכי משחק, אבל בגיל מסוים הם מתחילים גם לצבור מיומנות לצורך שיטוט באתרי אינטרנט, צפייה בסרטונים וכן הלאה. הרכישה של הטאבלטים היא מתנה מצוינת היות והיא משרתת את הילד לאורך זמן.

כיצד בוחרים את המתנה המושלמת?

קיים הבדל בין מתנות הנרכשות לקראת אירועי יום הולדת רגילים לבין מתנות לבר מצווה. לכל אירוע יש מאפיינים אחרים וגם הגיל של הילד מהווה פקטור משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות. כדאי לרכוש מתנות המתאימות לאופי של הילד ולתחביבים שלו. בנוסף, רצוי לנצל את ההזדמנות ולרכוש מתנה שתחשוף את הילד לתחומי עניין חדשים.

התקציב אינו קובע עד כמה המתנה מוצלחת. חשוב יותר לרכוש מתנה מאתגרת, הגורמת לילד לחשוב ומעודדת אותו לבצע פעולות לא שגרתיות.

כללי