מה אומרים לבני נוער שמתעניינים בהסרת שיער?

האם יש לכם ילד או ילדה שנמצאים כרגע בגיל ההתבגרות, והם מתחילים להתעניין באפשרות של הסרת שיער? יש לזכור שכיום, המודעות לטיפוח הגוף גבוהה יותר אצל בני נוער מאשר בעבר. בני הנוער לא מפסיקים לבקר אחד את השני על המראה שלהם – וזה כולל גם תופעות של שיעור יתר באזורים כמו הבטן, הכתפיים, השפם, הגב, ועוד. השאלה היא, מה נגיד לבני הנוער הללו שמתעניינים בנושא? להסכים לכך שהם יפנו לטיפולים להסרת שיער? לסרב? להגיד להם שימתינו? הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

הדברים שצריך וכדאי לעשות
● לברר את הסיבה לרצון – קודם כל, דברו עם הילדים שלכם ונסו לברר למה הם רוצים לעבור טיפולי הסרת שיער. האם זה בגלל שמישהו בבית הספר הקניט אותם על המראה שלהם? האם זה פשוט שהם חשים שלא בנוח עם הגוף שלהם? האם הם רוצים לעבור טיפולים קוסמטיים נוספים? חשוב לברר זאת כי לעתים לבני הנוער אין בכלל שום תופעה של שיעור יתר – אבל בגלל שמישהו העיר להם הערה מרושעת אחת, הם נכנסים לאובססיה סביב מצב השיעור על העור שלהם.
● הנושא הכספי – יש לזכור כי טיפולי הסרת שיער עולים כסף, ויש להבהיר זאת לילדים שלכם. הם כבר מספיק גדולים כדי להבין שיש גם שיקולים כספיים שאתם חייבים לקחת בחשבון. הבהירו להם שאם הם מאד רוצים בכך, הם יוכלו לעבור את הטיפולים בהמשך, אבל אולי עליהם להמתין טיפה שהמצב הכלכלי של המשפחה שלכם יסתדר. אם הילדים מספיק גדולים אפשר גם להציע להם שהם יתחילו לעבוד כדי לממן לעצמם את הטיפולים – כמובן בתמיכה ובסיוע שלכם.
● להבהיר להם שנדרשת סבלנות – לפני שהילדים שלכם מתחילים בטיפולי הסרת שיער, כדאי להבהיר להם שהם צריכים להתאזר בסבלנות. הטיפולים הללו יכולים לקחת זמן ולהימשך למספר מפגשים שונים, עד שרואים תוצאות.

ThinkstockPhotos-469953678 (Mobile)

ובכל זאת – יש בהם לעתים צורך
כמובן שלא כל נערה בת 14 או כל נער בן 17שרוצים לעבור טיפולים להסרת שיער בהכרח אמורים לקבל תשובה חיובית מההורים שלהם – בעיקר אם אין לכך אף שום הצדקה אסתטית. עם זאת, כדאי לא לפזול את הנושא על הסף, כי לפעמים אכן מדובר על שיעור יתר, שפוגע בביטחון העצמי של הילדים.

כללי