אחרי שעות הלימודים, מומלץ שהילדים שלכם ישקיעו בתחביב מסוים, וחוג הוא אחת המסגרות המושלמות לזה. אל תשכחו שהחוג צריך להתאים לגילו ולאופיו של הילד. אין טעם שהילד יסבול בחוג, כי יוצא שאתם מבזבזים כסף לחינם .החוג אמור לפתח את הילד ולחזק את האישיות שלו ולאפשר לו תחושת מסוגלות. להלן המלצות לכמה חוגים מיוחדים שאולי יתאימו לילדים שלכם.

החוגים שכדאי לשקול בחיוב

  • חוגי שפות – כמובן שאפשר לרשום ילדים לחוג אנגלית. פיתוח של שפה נוספת כמו אנגלית עוד מגיל צעיר, עוזר לילד בכל השפות – גם בעברית אגב, וגם בעתיד אם ירצה ללמוד שפות נוספות. ילדים שמתעניינים בגיל יותר מבוגר בשפות נוספות בהחלט יכולים לפתח אותן דרך חוג – והיום יש גם חוגי צרפתית, ערבית וספרדית לילדים, ואף בשפות נוספות.
  • חוג צביעה בתנור – זהו חוג מיוחד מאד, כי הוא מלמד את הילדים על אחת הטכניקות המיוחדות ביותר לצביעה – הלא היא הטכניקה של צביעה בתנור. מהי בעצם צביעה בתנור? זוהי הדרך לצבוע חומרים שונים במהירות ולייבש אותם. בין השאר בחוג צביעה בתנור לומדים כיצד אפשר לבצע צביעת מתכות, עץ, קרמיקה וחומרים נוספים, ואז לייבש אותם בתנור מיוחד. לא פעם הדבר אף כולל צביעה בתוך חדר שחומם מראש. בקיצור – זו חוויה אמנותית יוצאת דופן.
  • חוגי ריקוד – נחשב אמנם לחוג קלאסי, אבל עדיין פופולרי מאד. שימו לב שתחת ההגדרה של חוגי ריקוד יש לא מעט אפשרויות – כולל חוגי בלאט קלאסי ומודרני, חוג ריקוד ג'אז, חוגי ריקודי היפ הופ, ועוד אפשרויות אחרות. הריקוד גם מעצים את היכולות הפיזיות של הילדים – וגם את תחושת המסוגלות הנפשית.
  • חוג דרמה – מתאים לילדים ביישנים ומוחצנים כאחד. ילדים אוהבים לעטות על עצמם תחפושות ולשחק דמויות שונות (בינינו, גם מבוגרים אוהבים לעשות את זה לעתים קרובות), וחוג הדרמה עוזר לילדים לא פעם לבטא את הרגשות שלהם בצורה טובה ומיוחדת.
  • חוג צביעת מתכות
    חוג צביעת מתכות

ישנן כמובן עוד אפשרויות

מובן שלא חייבים לעצור כאן, ויש עוד לא מעט חוגים שמומלצים לילדים – אפשר לרשום אותם לחוגי צביעה על עץ, חוגי שחיה, חוגי כדורגל, התעמלות אמנותית, ויש עוד אפשרויות רבות ומגוונות.

כללי