הורות היא חלק טבעי ומשמעותי מהחיים של רובנו, והדרך אליה לא תמיד פשוטה

עבור מרבית האנשים, ובוודאי כאשר מדובר בזוגות במערכת יחסים ארוכת טווח, הורות היא מטרה בסיסית ומרכזית. אנחנו רוצים להפוך להורים והדבר מהווה יצר טבעי ואבולוציוני של ממש. כאשר אנחנו מנסים להיכנס להיריון מעל לשנה ולא מצליחים לעשות זאת, הדבר מוגדר בתור בעיית פוריות, ובמצב זה עלינו להיבדק ולהבין בדיוק מה גורם לבעיה, וליתר דיוק מי גורם לה. ב-45 אחוזים מהמקרים, המקור של בעיית הפוריות הוא הגבר, ועלינו להבין מה יכול לגרום לבעיות פוריות אצל גברים ומה ניתן לעשות במצבים אלה.

מהן בעיות הפוריות השכיחות בקרב גברים, ומה ניתן לעשות במצבים אלה?

  • בעיות פוריות שונות – בעיות פוריות אצל גברים יכולות להיות מגוונות למדי, ולהיגרם כתוצאה ממגוון לא קטן של מצבים רפואיים. אחד המצבים הבסיסיים הוא מצב בו לא ניתן להגיע לפליטה של זרע כלל, וזה מצב שיכול להיגרם כתוצאה מחסימות בצינורית הזרע, לחץ נפשי ומצבים אחרים. עם זאת, ישנם גם מצבים בהם הזרע הנפלט הוא באיכות נמוכה ובפוריות נמוכה, ומצבים אלה יכולים להיגרם בשל מיעוט תאי זרע בכל פליטה, איכות נמוכה שלהם ושרידות נמוכה שלהם, ועוד. למרבה המזל, כיום ישנן לא מעט בדיקות ואפשרויות עבור גברים במצבים אלה.

 

  • מה אפשר לעשות? במצבים של בעיות פוריות אצל גברים, ישנן בדיקות וישנם טיפולים שאליהם ניתן לפנות בכדי לשפר משמעותית את הסיכויים להיכנס להיריון. דוגמאות שונות כוללות השבחת זרע שבה מאתרים תאי זרע תקינים ומעשירים אותם על מנת לשפר את סיכויי הכניסה להיריון, חיפוש תאי זרע בריאים במצב של חוסר בתאי זרע בפליטה, הקפאה של תאים בריאים בכדי לבצע הפריה חוץ גופית, ובדיקת הלוספרם לשלמות ה-DNA בתאי הזרע.

במצב של בעיית פוריות, יש לפנות לקליניקה ברמה הגבוהה ביותר בתחום פוריות הגבר

לא כל קליניקה שעוסקת בפוריות תדע לספק מענה לבעיות פוריות אצל גברים, וקליניקה שכזו צריכה להיות מקצועית ורגישה ברמה הגבוהה ביותר. אם אתם סובלים מבעיה שכזו, אל תשאירו מקום לטעויות.

כללי