הורים לילדים צריכים להתכונן מראש לאירוע המאתגר שנקרא מעבר דירה. מלבד הפגיעה בשגרת החיים, המעבר עצמו דורש לא מעט אנרגיות, זמן, השקעה ומשאבים.

אז איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

שתפו את הילדים בתהליך קבלת ההחלטות

ילדים בוגרים צריכים להרגיש חלק מתהליך מעבר הדירה. הקושי העיקרי שלהם נובע מכך שהם לא יודעים מה צפוי להגיע, וגם לנו בתור הורים אין תמיד סבלנות כדי להסביר להם. הפתרון הוא לשתף אותם בתהליך קבלת ההחלטות ולגרום להם להרגיש חלק מהמשפחה.

חלקו תחומי אחריות

ילדים יגיבו טוב יותר למעבר הדירה אם הם יידעו בדיוק מה מצופה מהם. במידה ויש לכם ילדים גדולים, תוכלו לחלק ביניהם את תחומי האחריות. החליטו מי אורז את החדרים, מי עוזר לכם עם המטבח ומי כותב על הארגזים והקרטונים. תנו לילדים אחריות שמתאימה ליכולות שלהם ותראו איך הם יספקו לכם בתמורה שקט.

תאמו הובלות בצפון עם מזג האוויר

קחו בחשבון גם את הקושי הפיזי ביום המעבר ואת העובדה שהתנאים משתנים עוד כמה ימים לפני התאריך המיועד. במידה ואתם גרים באזור הצפון למשל, תצטרכו לתאם שירותי הובלות ליום פחות גשום וקר. נסו להתייעץ עם נציגי חברה מקומית ואל תשכחו את ההשפעה של המעבר על תחושת הביטחון של הילדים.

הזמנתם חברת הובלות בצפון? עכשיו תדעו מה עושים עם הילדים ביום של המעבר

כל חברת הובלות בצפון, במרכז או בדרום חייבת לעשות הכל כדי לעמוד בלוח הזמנים שתיאמתם מולה. עם זאת, התפקיד שלכם הוא לדאוג לתעסוקה לילדים מיד אחרי שחברת ההובלות תגיע. ביום המעבר עצמו תוכלו לבקש עזרה מחברים, שכנים ובני משפחה.
נסו למצוא סידור לילדים ואל תחכו לרגע האחרון כדי לגלות שהם משתעממים. תנו עדיפות לסידור שמחזיק את הילדים לכמה שיותר שעות, כדי שתוכלו גם לסיים את המעבר בהצלחה וגם לארגן את הבית החדש. בדקו ימי חופש מהלימודים וזכרו שזה דורש גם מכם אובדן ימי עבודה והשקעה כספית לא מבוטלת.

כללי