אם אין לכם ילדים, יכול להיות שאתם בכלל לא מכירים את הביטוי 'מיטת מעבר', אך אם יש לכם ילדים אתם ודאי מכירים את זה היטב ומתרגשים לקראת המעבר של הילד שלכם אליה. בין אם אתם מכירים ובין אם לא, יש צורך להבין מהי וכיצד בוחרים אותה נכון תוך מעבר קל ונוח לילד ולכם.

מהי מיטת מעבר ולמה היא חשובה?

ניתן לומר שמיטת מעבר היא המיטה הראשונה שהילד שלכם יישן עליה. מגיל קטן הילד מבלה בעריסה ולאחר מכן בלול, אך בסופו של דבר הוא יצטרך לעבור למיטה משלו. זה יקרה אי שם בגיל 18 עד 24 חודשים בממוצע, יכול להיות קצת לפני ויכול להיות שמעט אחרי, וזה קורה מהכרח של המציאות. הוא כבר גדול מידי כדי להיות בלול וגם כשהוא בלול הוא מנסה לטפס מעל סורגים ולרוב גן מצליח. מעבר לרצון שלו לצאת מהלול זה גם מסוכן בשבילו להישאר שם ולכן חשוב לבחור מיטת מעבר נוחה ובטוחה שתשמור עליו בתקופה הראשונה, כמו גם התאקלמות נוחה.

מיטת מעבר

איך משפיע עיצוב החדרים על המעבר למיטת מעבר

  • חשוב לזכור שמיטת מעבר היא חלק בלתי נפרד מחדרים מעוצבים ורוב ההורים רוכשים אותה לחדר הילדים החדש שסוף סוף הילד הולך לאכלס. עם זאת, לא תמיד זה צעד נכון לשלב את המעבר למיטת מעבר יחד עם מעבר לחדר חדש כי ההסתגלות יכולה להיות קשה מאוד לילד. יש כאלו שדוגלים בהפרדה של שני האירועים החשובים האלו ויש ילדים שיסתדרו עם זה בגלל האופי הרגוע שלהם, אז חשוב להיות גמישים בעניין.
  • אסור לשכוח שמעבר למיטת מעבר אמורה להיות בטיחותית עבור הילד אך בבחירת מיטה שאינה מתאימה ההיפך הוא זה שיקרה, והמיטה עלולה לסכן אותו. שלא כמו בעריסה או בלול, ברגע שהתינוק יתגלגל הצידה במהלך השינה הוא עלול למצוא את עצמו נופל על הרצפה ולכן חשוב לבחור מיטה עם מעקה מסודר ובטיחותי.

לא לשכוח את העיצוב

מיטת מעבר היא אחד מהרהיטים הראשונים בדרך שלכם לחדרי ילדים מעוצבים. אם אתם רוצים שהילד שלכם באמת יאהב את המיטה ויעבור את ההתאקלמות בצורה טובה, תבחרו איתו את המיטה ותדאגו שהיא תהיה איכותית ומעוצבת גם לפי מה שהוא אוהב, תספרו לו את התהליך וכך הוא יתחבר אליה כבר מהרגע הראשון.