קשה לתאר במילים את ההתרגשות שאוחזת בהורים שהילדה שלהם עלתה לכיתה א' והיא כעת חלק ממערכת החינוך. העלייה לכיתה א' מסמלת עבור רבים תהליך של התבגרות ומלווה מחד, בשמחה רבה ומאידך, בהרבה חששות. האם היא תשתלב? כיצד היא תסתגל לשגרה החדשה? מי תהיה המורה ואיך יהיו יתר התלמידים – האם היא תרכוש במהרה חברים חדשים? אבל כאשר עובר הזמן, הפחדים שוכחים וכל שנותר זה לתמוך בה כשהיא עושה את צעדיה הראשונים במסגרת הלימודית.
אין ספק שהעלייה לכיתה א' היא מעמד שרבים בוחרים לציין בטקס חגיגי ובהענקת מתנות מיוחדות לילדה, שנכנסת לשלב חדש בחייה. מחפשים מה לתת לילדה? יש לנו מספר רעיונות למתנה שהיא תאהב. מעיצוב וריענון החדר דרך המלתחה ועד תכשיט שיישא את שמה.

נחיתה רכה בבית הספר


חשוב לשתף את הילדה בהיערכות לקראת הלימודים וברכישת ציוד ולהעניק לה את ההזדמנות לבחור לעצמה, על פי הרשימה, כלי כתיבה, ילקוט, קלמר, קופסת אוכל וכל שצריך בעיצוב לפי מבוקשה. ניתן לרכוש ציוד בגוון שהיא אוהבת או עם דמות שהיא מעריצה. אם החלטתם לעצב עבורה מחדש את החדר, הממלכה הקסומה שלה, עם פינת לימוד מאובזרת, ניתן לערב אותה בתהליך התכנון והעיצוב – איזה שולחן היא אוהבת במיוחד מכל הדגמים המוצעים, כיצד היא בוחרת לקשט אותה עם לוחות צבעוניים, מעמדים דקורטיביים לכלי כתיבה, כיסא מועדף מבין האפשרויות השונות של כיסאות אורטופדיים וכדומה. עזרו לה להתאים בין המוצרים השונים אבל שהעיצוב הכולל יקלע לטעמה. בסופו של דבר, החדר והפריטים ישרתו אותה וצריכים לענות על צרכיה ועל רצונותיה.

מלתחה חדשה


אומנם רוב בתי הספר מחייבים הגעה בתלבושת אחידה, אבל כמובן שיש חוגים, מסיבות כיתה, אירועים חגיגיים וגם מפגשים חברתיים אחר הצהריים ויתכן, שמתנה שהיא תאהב במיוחד תהיה דווקא חידוש וריענון המלתחה האופנתית. טעמם של ילדים משתנה משנה לשנה ויתכן שהבגדים מהגן כבר פחות רלבנטיים עבור הילדה הבוגרת יותר שלכם. ניתן לרכוש עבורה שובר מתנה או ללוות אותה במסע קניות בהכוונתכם ליצירת הופעה מנצחת לקראת סתיו-חורף, כולל מכנסיים, חצאיות ופריטים לעיצוב השיער שיתאימו גם לזמן שהיא מבלה בבית הספר וישתלבו עם התלבושת האחידה, שהיא לרוב חולצה עם סמל ומותירה בחירה חופשית ביחס ליתר הפריטים האופנתיים.

שם המשחק – מתנה בניחוח אישי


אין כמו לייחד את המתנה לכבוד כיתה א' עם שמה של הילדה ואפילו תמונה שלה. ניתן להעניק לה מתנה ייחודית שהיא רק שלה ונושאת למשל את שמה. תכשיט זהב לילדות עם תליון והאות הראשונה של שמה או כל האותיות בשמה בעברית או באנגלית או כרית עם הדפס של תמונה אהובה, איור שנוצר בהשראתה ובדמותה, ספל עם הקדשה אישית או בקבוק עם שמה המיועד לבית הספר. חשבו על מתנה פרסונאלית. עלייה לכיתה א' היא גם הזדמנות עבור בנות רבות ליהנות מעגילים בפעם הראשונה – חורים באוזניים ועגילי זהב איכותיים שילוו אותן למשך מספר שנים, צמודים או תלויים, לפי בחירה.

מתנה שהיא חוויה


מעוניינים ללוות את העלייה לכיתה א' בחוויה מיוחדת? תוכלו להשלים את המתנה המוחשית בחוויה או אטרקציה. למשל, רכיבה על סוסים, סדנת יצירה או בישול לילדה, יום כיף בפארק מים או בפארק שעשועים וכל חוויה שהיא תשמח לחוות אתכם או עם חברות טובות. בכל זאת, לא כל שנה הילדה עולה לכיתה א' ואפשר בהחלט לחגוג ובגדול בדרך שתסב לה אושר רב וגם לכם ההורים.