אם בעבר, רוב הנשים נכנסו להריון בשנות העשרים של חייהם, נכון לעשור האחרון נשים רבות נכנסות להריון בשנות השלושים המאוחרות שלהן ואף בשנות ה- 40. הורות מאוחרת היא הורות שונה לחלוטין מהורות בגילאי העשרים ורבים טוענים שמדובר על הורות בשלה יותר. במאמר זה נפרט בפניכם נקודות חשובות אותן יש לקחת בחשבון במהלך ההורות המאוחרת.

 

הורות מאוחרת

יש כאלו שטוענים כי הורות מאוחרת היא טעות ושאין שום סיבה שהאנשים בסביבתו של הילד יחשבו שהאישה שמביאה אותו לגן היא סבתא שלו ולא אימא שלו. עוד הם טוענים שהורות מאוחרת מגבילה את מספר הילדים וגורמת לכך שההורה יבלה זמן קצר יותר עם ילדו. לעומת זאת טוענים אחרים כי הבאת ילדים לעולם בגיל מאוחר יותר היא בחירה והורה שמחליט על הבאת ילד לעולם בגיל מאוחר יותר יוכל לספק לו את אווירה שלווה ופורה שתאפשר לו להבשיל בצורה הטובה ביותר. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהורים מבוגרים יבלו יותר זמן עם ילדיהם, שכן ההורה יצא לגמלאות כאשר הילד עדיין יהיה צעיר ויוכל להיות לו לעזר רב מבחינת סידורים, אוזן קשבת ופעמים גם זמן איכות עם הנכדים. כאן, חשוב להזכיר להורה לגבי חשיבותה של קרן פנסיה.

 

גיל פרישה- קרנות פנסיה

פרישה לגמלאות משמע קבלת תקציב חודשי קבוע מהמוסד לביטוח לאומי וזאת על מנת להבטיח שהגמלאי יוכל לכלכל את עצמו ולשמור על אותו אורח חיים אליו הוא מורגל. כיוון שבפועל מדובר לעיתים על סכום קטן שאינו מספיק למחייה וכל ההוצאות הדרושות לאנשים בגילאי הפרישה והלאה, חשוב מאוד לפתוח קרן פנסיה בגיל כמה שיותר צעיר ולהפקיד בה מדי חודש סכום כסף, שישמש אתכם בגיל הפרישה. נכון להיום מדינת ישראל מחייבת כל מעסיק להפריש פנסיה לעובדים שלו. קרן הפנסיה שלכם תבטיח לכם תשלום חודשי לאורך כל ימי חייכם מרגע בו אתם פורשים מהעבודה.

 

הורות בגיל מאוחר- חשוב לדעת

אם אתם מתכוונים להרות בגיל מאוחר או שכבר ילדתן, חשוב שתדעו שיש צדדים חיוביים מאוד להורות מאוחרת. נכון. קשה יותר להרות בגיל מתקדם, הגוף עובר קשיים גדולים יותר ופעמים רבות האישה צריכה לעבור תהליכי הפרייה חוץ גופית, אבל נשים עושות זאת ומדי שנה מספר הנשים שיולדות לאחר גיל ארבעים הולך וגדל. חשוב מאוד לוודא שאין מחלות רקע ואם כן חשוב להיות מטופלים ולעבור בקרה מוקפדת לאורך החודשים טרם נכנסים להריון ובתקופת ההיריון עצמה. נשים מבוגרות חייבות לעבור מעקב שיכלול כמות גדולה יותר של סריקות אולטרה סאונד בתדירות גבוהה, בדיקות לאיתור מיני מומים גנטיים ועוד.

 

לסיכום, הורות מאוחרת אמנם דורשת בדיקות מקיפות ומעקב קפדני בחודשי ההיריון, אך התוצאה נפלאה ושווה את זה. בשנים האחרונות – להבדיל מעשורים קודמים, רבים בגילאי הארבעים בוחרים להביא ילד לעולם.

כללי