ממש בקרוב לילד שלכם יש יום הולדת, או שהוא לקראת צעד מיוחד בחיים שלו (מעבר לבית ספר חדש, בר מצווה, וכיו"ב), ועולה השאלה כמובן מה כדאי לקנות לו למתנה. בתור הורים בוודאי שמעתם על קונסולת המשחק שנקראת פלייסטיישן, וביתר שאת על הדגם החדש שלה פלייסטיישן 4. השאלה היא האם זו מתנה טובה לילד שלכם? להורים יש לא מעט התלבטויות בנושא, וחשוב מאד להבין מה מוביל את השיקולים בבחירה מכל הבחינות – חינוכית, תקציבית, חברתית, ועוד.

 

בואו ונבחן את כל הסעיפים

  • כמה זה עולה? – נתחיל בכך שמי שחושש מהמחיר של קונסולת הפלייסטיישן יכול דווקא להיות רגוע יחסית. נכון להיום המחיר של פלייסטיישן 4 עומד על ממוצע של 1,500 ש"ח וכמובן שיש גם מקומות שבהם תוכלו למצוא מחירים נמוכים יותר. אם רוצים אפשר גם לקנות את קונסולת פלייסטיישן 3 שהיא אמנם ישנה יותר, אבל המחיר שהל כמובן נמוך יותר. מבחינה זו, אם אתם ממילא מחפשים מתנה מיוחדת לאירוע מיוחד – הפלייסטיישן יכול להיות רעיון טוב ומבחינה תקציבית הוא לא עושה יותר מידי חור בכיס, וניתן כמובן לקנות אות וגם בתשלומים בפרישה נדיבה.
  • "הילד ייתקע מול המסך" – אחד החששות המרכזיים של הורים שעתידים לקנות פלייסטיישן לילדים שלהם, הוא שהילד כעת ייתקע שעות ארוכות מול המסך ולמעשה יהיה פאסיבי. חשוב להבין שדווקא כשקונים קונסולת פלייסטיישן 4 (וכל קונסולה בעצם), קורה בדיוק ההפך. נכון שהילד אוהב לשחק זמן רב עם המשחקים שבמכשיר, אבל זה ממש לא אומר שהוא פאסיבי. ההפך – דווקא כשהילד סתם גולש באינטרנט, גולש בסמארטפון במשחקים פשוטים או בוהה בטלוויזיה – אז הוא פאסיבי. המשחקים בפלייסטיישן הם הרבה יותר מתוחכמים ודורשים דווקא מעורבות של הילד. מכל מקום, ברור שגם שעות של משחק אינן בריאות, ובמקביל לרכישת הפלייסטיישן אין שום בעיה שתגדירו לילד כמה שעות ביום הוא יכול לשחק.פלייסטיישן 4
  • האם התכנים חינוכיים? – יש הורים שתוהים האם כדאי לקנות פלייסטיישן 4 לילד שלהם, פשוט כי הם חוששים ממשחקים אלימים או מיניים מידי. לא נכחיש – כמובן שיש משחקים לפלייסטיישן שאינם חינוכיים. כאן בדיוק נכנס המקום שלכם כהורים. אל תשכחו שהפלייסטיישן הוא בסך הכל מכשיר – אתם כהורים יכולים לקבוע באיזה משחקים הילד שלכם ישחק (ממילא אין לו תקציב לקנות משחקים משל עצמו). אתם יכולים להיות אלו שיקבעו האם לילד שלכם יהיה פלייסטיישן 4 עם משחק פשע בסגנון GTA, משחק יריות, או בכלל שיהיה מדובר על משחק מרוצים, משחק של כדורגל או כדורסל, או משחק נגינה כמו רוק בנד.

 

פלייסטיישן 4 יכול להיות מתנה נהדרת

לסיכום, אין ספק שפלייסטיישן יכול להיות פשוט מתנה נהדרת עבור הילד שלכם. כמובן שאתם כהורים יכולים לקבוע את הגבולות ואת הכללים, ובינינו – זו גם מתנה לא קטנה עבורכם!

כללי