העולם הרגשי של הילדים שלנו הוא עולם עשיר ועדין הרבה יותר ממה שאנו מבינים

הנחת יסוד שאף אחד לא מערער עליה היא שאנו רוצים עבור הילדים שלנו את הטוב ביותר. אנחנו מוכנים לשלם כל סכום ולעשות כל דבר בכדי שהילדים שלנו ייהנו מילדות מאושרת ובריאה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. ואולם, העולם הרגשי של ילדים הוא עולם שמבוגרים לעתים קרובות מתקשים להבין בצורה טובה, וכך ילד שסובל מבעיות רגשיות יכול לסגת עוד ועוד אל תוך הבועה שלו, ולא להגיב לניסיונות התקשורת והעזרה שלנו. במצבים רבים, ניסיון לקחת את הילד לפסיכולוג ילדים ייפגש במחאה נמרצת. אנחנו כאן כדי לתת כמה אפשרויות לטיפולים רגשיים לילדים, באווירה קצת אחרת.

כמה דרכי טיפול בילדים באופן רגשי

  • טיפול באמצעות בעלי חיים – במסגרת של טיפול באמצעות בעלי חיים, הילד יוצר קשר רגשי פתוח ופחות מהוסס עם בעל חיים. לצורך העניין, כלבים טיפוליים ומאולפים הם אידאליים למסגרת של טיפול באמצעות בעלי חיים – הם מראים חיבה, הם יוצרים קשר אישי עם הילד, ומאידך אין להם יכולת שיפוט כך שהילד משחרר את העכבות הרגשיות שמונעות ממנו לתקשר ולהתחבר עם בני אדם.
  • טיפול בטיפוס – אם הבעיה הרגשית של הילד קשורה לתחושה מסוגלות ולביטחון עצמי, במקרים רבים מסגרת פיזית של טיפול שבה הילד מבצע בהצלחה משימה כמו טיפוס על קיר טיפוס, יכול להיות המסגרת הטיפולית האיכותית ביותר עבורו. תחושת המסוגלות שהוא יפיק מכך היא חסרת תקדים.
  • טיפול בבישול – מסגרת חדשה של טיפול לילדים ששמה דגש על היצירתיות ועל הפידבק החיובי של הילד מפעולת הבישול. גם כאן, רלוונטי עבור ילדים עם חששות חברתיים או קשיי הסתגלות בסביבה חדשה, בשילוב עם תחושת מסוגלות נמוכה.

מול האיומים הרגשיים על הילד שלכם, אתם צריכים לתת לו את הטיפול הטוב ביותר

כאמור, העולם הרגשי של הילד הוא עולם סבוך ועדין. באמצעות מסגרות כמו טיפול באמצעות בעלי חיים טיפול בטיפוס או כל סוג אחר של טיפול – אנחנו מקבלים הצצה לעולם הזה, ולעתים קרובות חודרים בועה שהיה לנו קשה מאוד להיכנס אליה אחרת.

כללי