איכות השינה של התינוק חשובה להתפתחותו

כל הורה רוצה לדאוג שלתינוק שלו יהיה נוח לישון, הן בשביל התפתחותו והן בכדי למנוע ממנו להיות ער שעות רבות מידי, פעולה אשר קשה מאוד לבצע בהתחשב בזה שהתינוק לא יכול להגיד מתי לא נוח לו. אחד הדברים החשובים ביותר לשינה טובה של תינוקות הינו הטמפרטורה בה הם ישנים, וחשוב לדעת כיצד להתאים אותה לצרכיהם.

 כיצד ניתן לדאוג לשנת התינוק בטמפ' מתאימה?

  • עשו שימוש באמצעים לקירור החדר: רוב ההורים כבר יודעים כי הנוסחה לקביעת לבוש התינוק הינה להלביש אותו בשכבה אחת יותר ממה שנעים להם, עם יוצאי דופן כמובן, ואינם פוסחים על הדבר גם במהלך שנת הלילה. חשוב לזכור, כי כלל זה תופס רק כאשר התינוק נמצא בטמפרטורה הדומה לטמפרטורה בה ההורים נמצאים, ולכן במהלך הלילה חשוב לקרר את חדרו של התינוק בדומה לקירור שהנכם מבצעים בחדריכם, כאשר ההמלצה הינה לטמפרטורה של 22-24 מעלות, אולם מומלץ להתאים אותה לטמפרטורה בה אתם ישנים. כמו כן, מומלץ לעשות שימוש במזגנים ולא במאוורר בכדי למנוע את ייבוש האוויר או משבי רוח בלתי פוסקים על התינוק.
  • שימוש בשמיכת פוך
  • ניתן לעשות שימוש בשמיכת פוך: הורים רבים נמנעים מעשיית שימוש בשמיכת פוך בחורף מתוך חשש לבטיחות התינוק, ובוחרים לחמם את החדר במקום זה באמצעים אחרים כגון רדיאטור, מזגן או מפזר חום. אמצעים אלו עלולים להוות סכנה ממשית לתינוק ומומלץ להימנע מהשימוש בהם, וגם כאשר הם עושים את עבודתם כראוי, הם גורמים לייבוש האוויר בחדר ויצירת אוויר דחוס שאינו מתאים לתינוק. ניתן בהחלט לעשות שימוש בשמיכת פוך, בדומה לכל שמיכה רגילה, כל עוד השמיכה מתאימה בגודלה לתינוק והנכם דואגים להצמיד אותה לקצוות המיטה.

בעזרת התאמת הטמפ' לתינוק נספק לו שינה טובה 

כאשר מקררים את החדר כנדרש ומחממים את התינוק לפי צרכיו, ולא עושים שימוש במוצרים אשר עלולים לייבש את האוויר בחדר, ניתן לספק לתינוק את הסביבה הטובה ביותר לשינה עבורו, ולהבטיח כי יוכל לישון שינה איכותית ביותר גם בחורף וגם בקיץ.

כללי