ציורי ילדים הם במידה רבה ראי לנפשו של הילד – וחשוב לדעת להתייחס אליהם כראוי

אנחנו כהורים הרוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו, רוצים תמיד להיות מסוגלים לתקשר איתם בצורה הפתוחה והבריאה ביותר. עם זאת, לא כולנו באמת מצליחים לעמוד במשימה הזאת בצורה מלאה, ואין זו אשמתנו – כפי שידוע לכולנו היטב, ישנם ילדים שפשוט הינם סגורים יותר ומתקשים יותר להביע את רגשותיהם, חששותיהם וכדומה. במקרים כאלה, ציורי ילדים מהווים במידה רבה מאוד ראי לנפשם של ילדים – במקרים רבים הם מכילים רמזים דקים או עבים על המתרחש בנפשו של הילד, על פחדים ועל קשיים שהוא חווה, ובמקרים קיצוניים מאוד גם על מצוקות או על סימני אזהרה שונים שקשורים אליו. במקרים שונים אלה, שירותים של גרפולוג מומחה הם שירותים רלוונטיים ביותר.

כיצד שירותי גרפולוגיה בודקים ציורי ילדים, ומהי החשיבות של גרפולוגיה בסיטואציות שונות?

איך זה עובד? כאשר גרפולוג מומחה המתמחה בתחום מקבל לידיו ציורים של ילד, הוא בודק מספר רב של פרמטרים שיכולים להעיד על מצבו של הילד – גודל הציור לעומת גודל הדף, לחץ הציור וכלי הכתיבה על הדף, הדגשות או העלמות של איברים שונים בגוף, דמויות מפלצתיות בציור, שימוש בצבעים מסוימים ועוד. הפרמטרים הללו יכולים לתת אינדיקציה מעט יותר ברורה באשר למצבו הנפשי של הילד.

מהי חשיבות הגרפולוגיה? במקרים בהם אנחנו לא מצליחים לתקשר עם הילדים שלנו בצורה מלאה, ולנו כהורים יש חשש מסוים בדבר מצבם הנפשי או המועקות השונות שהם חווים, גרפולוג מומחה יכול להוות עבורנו גשר חשוב מאוד המחבר בינינו לבין הילדים. במצבים שכאלה, היכולת שלנו להבין את המתרחש בנפשם של הילדים שלנו פשוט תאפשר לנו לתקשר איתם ולסייע להם בצורה טובה יותר.

דרך שירות מקצועי של גרפולוגיה, נוכל להבין טוב יותר מה עובר על הילד שלנו

גרפולוג מומחה הוא לא פסיכולוג ילדים ולא רופא ילדים, אך בשלב האבחון יש לו משמעות גדולה מאוד עבור הקשר בינינו ובין הילדים שלנו. במידה ואתם מרגישים שאתם חווים קושי בהקשר זה, ושציורי הילדים שלכם יכולים להוות אינדיקציה למצבם, דעו שיש לכם תמיד למי לפנות.

כללי