כל הורה מצפה ליום ההולדת המתקרב של ילדו ברגשות מעורבים. מצד אחד זה כיף גדול בשביל הילד, ומצד שני, זו עבודה קשה בשביל ההורים. כיום חגיגות ימי הולדת לילדים הפכו לבילוי משפחתי, כאשר ההורים שמארגנים את האירוע חושבים לא רק על רווחת הילדים המוזמנים, אלא גם על אירוח של ההורים שלהם.

אז מה האפשרויות? הבה ונצלול לתוך עולם מלא באפשרויות (ובהוצאות).

ימי הולדת לילדים במרחב הפתוח

ניתן בהחלט לקיים ימי הולדת בבריכה, בים או בפארק, כאשר התכנית האמנותית יכולה להיות מורכבת ממפעיל עבור הילדים או מאוכל. אפשר לערוך "על האש" מסורתי וטוב וניתן להזמין מפעיל או מפעילה שיעסיקו את הילדים. ניתן גם לשלב בין שני הדברים, אך יש לקחת בחשבון את העלויות המאוד גבוהות. חשוב להדגיש כי הפעלה עם מפעיל אינה מתאימה לילדים בכל הגילאים, ומומלצת החל מסביבות גיל חמש. היתרון הגדול של הפעלה נעוץ בכך שבזמן שהילדים עסוקים בפעילות, ההורים יכולים לזכות בכמה שעות מנוחה בצד.

חגיגת ימי הולדת לילדים במרחב הפתוח

ימי הולדת במתחמי ג'ימבורי

כיום יותר ויותר הורים בוחרים לערוך ימי הולדת בג'ימבורי. על פי רוב, במתחם הג'ימבורי יהיה גם חדר יום הולדת, שניתן לשכור אותו כדי לעשות פעילות עם מפעילה. בסיום הפעילות, הילדים יעברו למתחם המתנפחים ויוכלו לשחק שם כמה שירצו.

חשוב להדגיש כי ישנן משחקיות שונות, שמתאימות לגילאים שונים, ולכן ניתן למצוא בקלות משחקייה עבור חגיגות יום הולדת של ילד כמעט בכל גיל. בגילאים המבוגרים יותר אפשר לחגוג את האירוע במתחמים שמציעים מחשקי וידיאו, באולינג ועוד שפע של מחשקים, שמתאימים גם לגילאי ההתבגרות.

המחירים של אטרקציות אלו משתנים בהתאם לחבילה שבוחרים. כך למשל, השכרה של חדר יום הולדת וכניסה לג'ימבורי יעלו יותר מכניסה לג'ימבורי בלבד. ניתן לבחור בין חבילות שונות המוצעות במשחקיות השונות ובכך להתאים את הצורך גם לתקציב.

מתחמי ג'ימבורי ומשחקיות

ימי הולדת במסעדות

ניתן לחגוג ימי הולדת לילדים גם במסעדות שונות, ואלו הן לרוב פיצריות או מסעדות המבורגרים. המסעדה סוגרת מתחם עבור החוגגים, וכל האורחים נהנים משפע של אוכל שילדים (וגם מבוגרים) כל כך אוהבים. יום ההולדת מודגש על ידי קינוח עם נרות, עיצוב בבלונים ועוד שלל אלמנטים לבחירת ההורים.

ימי הולדת בבית

כמובן שימי הולדת בבית היו ונשארים אופציה סבירה, אם כי לעיתים יותר יקרה ממה שנדמה תחילה. ישנם הורים שבוחרים להזמין מפעיל, אחרים בוחרים בארוחה גדולה, ופשוט נותנים לילדים ליהנות משלל הצעצועים בבית. בכל מקרה, חשוב להתאים בין הגודל של הבית לבין מספר המוזמנים, אחרת המסיבה תהפוך לצפופה במיוחד, ולכן לא מהנה עבור אף אחד.

חגיגת יום ההולדת בבית

אז מהי הדרך הטובה ביותר לחגוג ימי הולדת לילדים? זה בהחלט תלוי בעונת השנה, באופיו של הילד ובתקציב המוקצב לצורך העניין. בכל מקרה, מה שחשוב הוא לציין את המאורע המשמח ולהפוך את היום למיוחד במינו עבור הילד.

כללי