גלגלים משפיעים באופן ישיר על בטיחות עגלת התינוק ועל נוחות השימוש עבור ההורים. במאמר הבא נסביר מדוע כדאי להחליף עגלות אחת לתקופה מסוימת ונביא טיפים לבחירה מוצלחת של מוצרים

הורים המעוניינים לרכוש עגלת תינוק צריכים להביא בחשבון שורה ארוכה של שיקולים. ראש

גלגלים לעגלת תינוק
גלגלים לעגלת תינוק

ית, חומרי הגלם מהם מיוצרת העגלה קובעים את הקשיחות והעמידות שלה. חומרי גלם איכותיים אמנם מייקרים את העגלה, אולם הם נחשבים השקעה משתלמת לטווח ארוך. שנית, ההורים נדרשים לבדוק היטב את הגלגלים. מומלץ להקפיד על בחירת עגלה העומדת בקריטריונים מחמירים ועל עגלים המאפשרים מגוון של יתרונות עבור ההורים:

–          יכולת תמרון אופטימאלית גם במקומות לא נגישים

–          יציבות מלאה של העגלה עם ובלי התינוק

–          נוחות ובטיחות הנסיעה

–          מהירות הנסיעה של העגלה, דינאמיות וגמישות

גלגלים לעגלות תינוק מחוברים בדרך כלל אל בולמי זעזועים. אלו מותקנים בגלגלים האחוריים ותפקידם למנוע רעידות בלתי רצויות, להקל על בלימה של העגלה בשעת חירום וגם לעזור לנעילת הגלגלים.

הבדלים בין גלגלים

כאשר נכנסים לעובי הקורה ובוחרים גלגלים לעגלות תינוק, יש להתייחס אל הנושאים הבאים:

א. קוטר – קוטר הגלגלים משפיע על איכות הנסיעה במדרכות או בדרכים לא סלולות. עגלה בעלת גלגלים גדולים מאחורה יציבה יותר בהשוואה לעגלה עם גלגלים קטנים. בנוסף, טיולונים או עגלות עם גלגלים קטנים נוטים לרעוד.

ב. גלגלי אוויר – כיום יש אפשרות להרכיב עבור עגלות תינוק גלגלים מלאים באוויר. היתרונות של גלגלים אלו הם בלימת זעזועים, תנועה שקטה וחלקה ונוחות במהלך עלייה על מדרכות. החסרונות הם משקל גבוה, טיפול מסובך הדומה לתחזוקה של גלגלי אופניים וסיכוי להיתקע בשל תקלה.

ג. פלסטיק – גלגלים קשים מפלסטיק הם הזולים ביותר ולכן גם האיכות שלהם לא ראויה לציון מיוחד. אפשר לרכוש אותם עבור עגלה חלופית או במידה ולא מעוניינים לעשות שימוש נרחב בעגלה הקיימת.

ד. תא סיליקון – גלגלים לעגלות באיכות הגבוהה ביותר מיוצרים מגומי והם בעלי תא פנימי מסיליקון. היתרונות שלהם הם בין היתר עמידות, משקל, רכות והיעדר צורך בתחזוקה. סיליקון נחשב אמנם חומר גלם רך ופגיע, אך לכן ישנו גומי שתפקידו לייצר שכבת הגנה.

מה הקשר בין צרכי המשפחה לבין הגלגלים?

אי אפשר לבחור גלגלים לעגלות תינוק מבלי להגדיר את צרכי המשפחה. מי שגר בסביבה כפרית או יוצא לטיולים בחיק הטבע, צריך לבחור גלגלים גדולים המתאימים למסלולים מן הסוג הזה. מנגד, בסביבה עירונית סלולה אפשר להסתפק בגלגלים קטנים שאינם מציעים עבירות גבוהה.

אפשר לבחון את העגלה בתנאי שטח, לבדוק כיצד היא מתקפלת ולוודא שהגלגלים מחוברים לבולמי זעזועים איכותיים. בנוסף, בילד ראשון רצוי להשקיע בגלגלים מגומי בעלי תא פנימי מסיליקון. כך ניתן ליהנות מהעגלה לאורך זמן ולהעביר אותה במידת הצורך גם לשאר התינוקות במשפחה.

כללי