אין דבר כואב יותר מפגיעה בבני המשפחה ובילדים היקרים וחסרי הישע שלכם. אתם עושים הכל כדי לשמור על ילדכם כשאתם בסביבה. לוקחים אותם לחוגים השונים, מעבירים אותם בבטחה את הכביש, דואגים להזהיר אותם בפני הסכנות בהתעסקות בחשמל ובאש, ויוצרים סביבה בטוחה בה הם יוכלו לגדול. אבל מה קורה בזמן שאתם לא בסביבה? מה קורה כשאתם בעבודה? כשקפצתם רגע לסופר, והשארתם את הילד לבד בבית? כששלחתם את היד לחבר והם נותרו לבדם לכמה שעות? אז נכון, אין לכם שליטה על כל מה שיכול להתרחש בכל עת, אבל כן תוכלו ליצור בעבור הילד את הסביבה הבטוחה ביותר בבית, גם כשאתם אינכם נוכחים.

בקיאות בכללי הביטחון

ביטחון בביתהשלב הראשון בשמירה על ביטחון ילדינו, עוד לפני שאתם קוראים למנעולן בפתח תקווה, על מנת שיתקין בביתכם את מערכות המיגון החכמות והמתקדמות ביותר הוא בקיאות של הילד בכללי הביטחון השונים. זוכרים שכשהייתם ילדים דאגו לומר לכם שוב ושוב לנעול את הדלת היטב כשאתם לבד בבית? תמיד לשאול מי דופק בדלת, ולבדוק בעינית שאכן מדובר באותו אדם, כשאתם לבד בבית לא לפתוח את הדלת למי שאינכם מכירים, ולשמור על החלונות סגורים אם גדלתם בבית פרטי? אז בדיוק כך בעבור ילדכם. ילד שמודע לסכנות השונות, ולכללי הבטיחות יסכן עצמו פחות, וידע להתנהג בשיקול דעת, גם כאשר ישנה סכנה ממשית.

התקנת מערכות ביטחון ומיגון

כעת, לאחר שאתם בטוחים שלידכם מודע היטב לסכנות ולכללי ההתנהגות, על מנת לשמור עליו בזמן שהוא לבד, תוכלו לפנות למנעולן בפתח תקווה על מנת לבצע התקנה של מערכות מיגון שונות לבית. מערכות המיגון מורכבות מכמה חלקים עיקריים:

  • מצלמות אבטחה: מצלמות האבטחה הם אמצעי מיגון פשוט, אך מעולה על מנת שתוכלו לדעת מה קורה בבית גם כשאינכם נמצאים במקום. הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו מאפשרת לכם לצפות במתרחש בבית מהמחשב במשרד, ואפילו מן הטלפון הנייד, להקליט ואף לשחזר סרטים ישנים שצולמו, כך שתמיד תוכלו להיות מעודכנים בנעשה.
  • אזעקות: אמצעי המיגון הנוסף לבית הוא מערכות האזעקה. לאחר שהתייעצתם עם מנעולן בפתח תקווה לגבי איכות הנעילה של החלונות והדלתות בבית, התקינו מערכת חכמה של אזעקה, אשר תהיה מחוברת לכל הדלתות והחלונות, ושלבו גם מנגנוני התראה בפני אש ועשן.
  • מיגון הגדר: במידה ואתם גרים בבית פרטי אשר מקיפה אותו גדר, חשוב לדאוג לאמצעי מיגון גם מסביב לבית, ולשלב את מצלמות האבטחה והמערכות השונות גם בשטח שמקיף את הבית.

ביטחון הילדים בבית, לא משחק ילדים

הביטחון של ילדכם בבית תלוי בכם, והוא אינו עניין שיש לזלזל בו. הקפידו להתקין מערכות בטיחות שונות ברחבי הבית, מגנו את החלונות והדלתות, ומגנו גם את הגדר, אך לעולם אל תסמכו רק על מערכות המיגון השונות, אלא למדו את ילדכם גם כיצד לנהוג בכל מקרה שעשוי להתרחש.

כללי