שירות מהסוג של חברת הסעות אוטובוסים לילדים נותן מענה על הצרכים של בתי ספר, כיתות וגנים. באמצעות הסעות אלו ניתן לרכז את הילדים בצורה מסודרת ולמנוע תאונות או תקלות בלתי רצויות. את ההסעות מבצעות חברות מקצועיות המעסיקות נהגים מנוסים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להכיר את כללי הזהירות התקפים במהלך הסעות אוטובוסים לילדים      .

בטיחות הילדים במהלך הנסיעה המשותפת תלויה במספר פרמטרים קבועים:89884811

א. כמות הנוסעים – חל איסור חמור על הסעת ילדים בכמות נוסעים גדולה מהנקוב בחוק. יש להתאים בין האוטובוס, המיניבוס או המידיבוס לבין צרכי הילדים ודרישות משרד החינוך.

ב. פיקוח והדרכה – חברת הסעות עבור ילדים בגילאי גן או בתי ספר יסודיים מחייבים מעורבות של מפקח או מדריך. תפקידם של אנשי מקצוע אלו הוא ללוות את הילדים החל מהרגע בו הם עולים לאוטובוס, דרך הנסיעה עצמה ועד הירידה. בנוסף, התפקיד כולל מעברי חצייה יחד עם הילדים תוך הקפדה על זהירות מוגברת.

ג. חגורות בטיחות – הנהג אחראי להקפיד על תקינותן של חגורות הבטיחות עבור הילדים. יש להרגיל את הילדים לחגורות הבטיחות בכל נסיעה ולמנוע מצב של נסיעה ללא חגורות מן הסוג הזה.

תיאום הסעות אוטובוסים לילדים

בטיחות הילדים תלויה במידה רבה בתיאום מול ההורים והמורים ובהקפדה על לוח הזמנים. יש לוודא כי שירות ההסעות יוצא בזמן והילדים לא מחכים לבדם בתחנות האוטובוס. את התיאום רצוי לערוך על בסיס מערכת השיעורים של הילדים, שעות הלימודים וימי החופש. ההורים יכולים גם הם להיות מעורבים בתיאום ועליהם להכיר את מסלול הנסיעה היטב.

לסיכום, חשוב מאוד לשמור על בטיחות הילדים בזמן נסיעה משותפת. זו נסיעה רגישה המחייבת תשומת לב מיוחדת לפרטים הקטנים. 

כללי