הרבה הורים מודאגים מכך שילדיהם הולכים לבד לבית הספר ולכן נדרשים לחצות בדרך כבישים מסוכנים. תופעה מטרידה זו קיימת בכל רחבי הארץ, מגילאי בית הספר היסודי ועד התיכון. אך בעוד נערים בכיתות גבוהות יודעים להתמודד עם סכנות בלתי צפויות מהכביש, ילדים קטנים יותר עלולים להעמיד את עצמם בפני סיכון משמעותי.

באמצעות הזמנת אוטובוסים ניתן למנוע את הסכנות ולחסוך הרבה עוגמת נפש. הסעות מסודרות עם אוטובוסים מרווחים מבטיחות שהילדים יגיעו בזמן, ללא איחורים ומבלי להתמודד לבדם עם הסכנות בכביש. אלו הסכנות העיקריות הנשקפות לילדים שלא מגיעים לבית הספר עם הסעות:

–          תאונות דרכים מול רכביםהסעות תלמידים

–          החלקה או נפילה על הכביש והמדרכה

–          פגיעה מרוכבי אופניים

–          חוסר זהירות במעברי חצייה

–          חוסר היכרות עם הדרכים והשבילים

כיצד מבצעים הזמנת אוטובוסים עבור שירותי הסעות?

כדי ליהנות מהיתרונות של הזמנת אוטובוסים יש צורך בתיאום הסעות מול חברות העוסקות בתחום. בשלב הראשון צריכים ההורים והמורים להחליט על נקודות איסוף והורדה. עליהם לבדוק באיזה אופן ניתן לבצע את מסלול ההסעה ולהתייעץ עם נציגי חברת הסעות לגבי תחנות מומלצות. בשלב השני רצוי לוודא עמידה בלוח זמנים קבוע מראש. המטרה היא להפוך את האוטובוסים וההסעות לאמצעי התחבורה העיקרי עבור הילדים. הסעות שלא מגיעות בזמן מסכנות את הילדים ואף מונעות מהם את תחילת הלימודים.

התיאום של הזמנת אוטובוסים והסעות חיוני והוא משפיע באופן ישיר על בטיחות הילדים בדרך לבית הספר. הסעות הן אלטרנטיבה מומלצת להליכה לבית הספר ברגל, הן זולות מאמצעי תחבורה אחרים והן מופעלות על ידי חברות מקצועיות ונהגים מנוסים. מצד שני, כדאי להשקיע לפחות כמה שבועות בבחירת חברת הסעות. אין להקל ראש בניסיון של החברה ובהתחייבות שלה לשמירה על בטיחות הילדים.

באדיבות חברת הסעות מטיילי צפת בכנען המפעילה הסעות לתלמידים ודואגת לשמירה על הבטיחות.

כללי