בעייה שמטרידה רבים מהאנשים שמתכננים שיפוץ דירה או בית היא בעיית דלתות הפנים וטריקתן הלא רצוייה. דלתות פנים יכולות להיטרק עקב רוח חזקה שנושבת בפתאומיות, או שהיא יכולה להיטרק לכיוון הקיר ולעשות בו נזקים גדולים, ובמיוחד כאשר יש ילדים קטנים בבית, הנוהגים לטרוק דלתות לכיוונים שונים, והדבר עלול להוביל לחבלות שונות. דלתות שנטרקות באופן קבוע יכולות לגרום לנזקים רבים כגון:

  • חבלות גופניות
  • משקופים שמתנתקים מהקיר
  • סדקים המופיעים בקיר
  • שבירת זכוכית הדלת (במידה ומשולבת זכוכית בדלת)
  • שבירת ידיות הדלת כתוצאה מהתנגשותם בקיר

על מנת למנוע את כל המפגעים הללו, ולשמור על שלומם של הילדים בבית מומלץ להתקין בולם דלת, שתפקידו למנוע את טריקת הדלת, ולשמור על שלמות הדלת והקיר שמסביבה כל הזמן.

בולם דלת מסוגים שונים

בולם דלתבולם דלת אינו מוצר אחיד. בולמי או מעצורי דלת מגיעים במגוון אפשרויות לרבות מעצורי פלסטיק בצורת משולש קטן בצבע לבן או חום, המוחדרים מתחת לדלת, ומונעים את טריקתה. מעצורי דלת נוספים הם מעצורי פלסטיק, שמעוצבים בצחורות ובדגמים שונים כדי להתאים אותם לעיצוב החדר ולצבעוניות שלו. בולמי דלתות אלה מסוגלים לעצור את הדלת לפני טריקתה בקיר על ידי מגנט, אל ידי קפיץ סוגר שתופס את הפין המורכב על הריצפה, על ידי גומי עגול וגמיש, שבולם את הדלת אך לא תופס אותה וכיוצא באלה.

• סוג מעצור דלת נוסף הם מעצורים המותקנים על הדלת בלבד, והם בנויים מזרוע קצרה הבולטת מחלקה האחורי של הדלת שבקצה שלה יש אלמנט גומי המונע פגיעה בקיר. בנוסף ניתן להתקין בולם דלת שייתפס בריצפת החדר על ידי תפס מיוחד, המופעל עם קפיץ או בעזרת מגנט חזק. מעצור דלת זה מונע את טריקת הדלת, וגם שומר על הקיר מפגיעת הידית בה.

• סוג נוסף של בולם דלת הם בולמי ידיות המונעות נזקים לקיר וגם לידיים של ילדים קטנים המשחקים עם הדלת. בולמים אלה ניתן להדביק על הקיר בגובה הידית ואלה מונעים את פגיעת הידית בקיר בעת טריקתה.

• סוג נוסף של מעצורי דלת הם מעצורים המשאירים את הדלת מעט פתוחה. בולמי דלתות אלה מאד אפקטיביים במקומות, שיש בהם ילדים קטנים, והם נחשבים למאד בטיחותיים גם בבתים פרטיים ודירות וגם במוסדות שונים לילדים קטנים.

• סוג נוסף של מעצור שמאד יעיל במקומות שיש בהם ילדים הוא מעצור פרסה, המותקן על הדלת. מעצורים אלה עשויים חומר פלסטי, והם מגיעים בצורת פרסה שמורכבת על הדלת, והם מונעים את סגירתה עד הסוף. ניתן להוריד מעצור דלת זה מבלי לפגוע בדלת או בקיר כלל.

אם יש לכם ילדים קטנים בבית או שאתם מנהלים גן ילדים או מוסד דומה מומלץ להיעזר בבולמי דלתות, על מנת לשמור על בטיחות הילדים במקום, ובטיחות המבנה לאורך זמן ממושך.

נכתב באדיבות אביגדורי דלתות כניסה

כללי