כל אמא רוצה להעניק לילדיה את הטוב ביותר, במיוחד בנושאים הקשורים למזון ולמי השתייה. אנו דואגים לרכוש מתקני מים שונים, להתקין מסננים ופילטרים שונים בברז או לשתות מים מינרליים, אבל רבים אינן מעלים בדעתם שמקור הזיהום הוא דווקא במאגרי המים המספקים מים לבניין כולו. אם את אמא, הגרה עם משפתחת בבניין מגורים, מומלץ שתקראי את המאמר הבא.

מה הם הגורמים לזיהום מים במאגרים? מים טהורים לילדים

מאגרי המים הממוקמים בתחתית הבניין או על הגג מספקים מים לכל דיירי הבניין. לרוב, המים המצויים במאגרים הם מים נקיים, אולם לעיתים המים מזדהמים כתוצאה מגורמים שונים, וללא חיטוי מים כל הבניין עשוי לצרוך מים מזוהמים. ישנם כמה גורמים אשר עשויים לגרום לזיהום מים:

  • מזיקים שונים ובעלי חיים כמו חולדות, עכברים, צואה של יונים ועוד, עשויים לזהם את המאגר.
  • תהליכי קורוזיה עשויים ליצור חלודה אשר מזהמת את המים, וגם הצטברות של אבנית על גבי הדפנות מזהמת את המאגר.
  • חיידקים ופטריות עשויים להצטבר במאגר המים ולגרום לזיהום, ועוד.

סכנות הכרוכות בצריכת מים מזוהמים  

זיהום מים, וצריכה של מים לא נקיים עשויים להיות מסוכנים לבריאות, במיוחד כאשר מדובר באוכלוסיות חסרות ישע כמו ילדים ותינוקות. המערכת החיסונית של ילדייך אינה חזקה דיה, כמו מערכת חיסונית של אדם בוגר, ועל כן, צריכה של מים מזוהמים עשוי להיות מסוכנת, ולגרום לתחלואות קשות.

תהליך חיטוי מים במאגרים

ישנן חברות שונות אשר עוסקות בחיטוי מים מזוהמים במאגרי מים של בניינים. תהליך חיטוי מים מתבצע במספר שלבים עיקריים, כאשר תחילה מרוקנים את המים במאגר, מחטאים ומנקים את המאגר ואת חלקי המתכת באמצעות חומרים כימיים חזקים, ולבסוף מבצעים איטום של המאגר בפני מזיקים. לא ניתן למנוע את התהליך של זיהום מים במאגרי הבניין, אבל כן ניתן להגדיל ראש ולדאוג לניקוי וחיטוי.

כללי