יש מקרים בהם דווקא האמצעים הפשוטים, הזמינים והמסורתיים ביותר מציעים את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר עבור כל בני המשפחה אשר מתגוררים תחת אותה קורת גג יחד. השימוש במערכות אינטרקום הוא דוגמא מצוינת לאמצעים מן הסוג הזה אשר עושים את העבודה בצורה היעילה והאמינה ביותר בתחום זה. יש לציין את העבודה החשובה, כי במערכות אינטרקום התקשורת היא חוטית בלבד, ועל כן אין תלות במערכות סלולריות, בקווי אינטרנט או בכל תקשורת אלחוטית אחרת על כל המשתמע מכך. למרות שהוא דומה לטלפון מבחינה חיצונית, יש למכשירים אלו יתרונות רבים אשר בסופו של יום מתגלים בעיקר בסביבת מגורים ביתית.אינטרקום

ראשית, אינטרקום משפר את בטיחות הילדים כאשר הם נמצאים לבד ללא השגחה של מבוגר. לא משנה אם מדובר על ילדים בגיל בית ספר או על נערים בתיכון, הבטיחות עומדת בראש סדר העדיפויות מבחינת ההורים. באמצעות בקרה ושליטה על הכניסה לבניין יכולים הילדים ליהנות מתחושת ביטחון אופטימאלית. שנית, מערכות תקשורת בתוך בתים ובניינים מייצרות הרתעה וכך מונעות פריצות וגניבות.

כיצד בוחרים את מערכת התקשורת המתאימה עבור המשפחה?

מבחינת רוב ההורים, הבעיה העיקרית עם אינטרקום היא מבחר עצום של מערכות תקשורת. הנה כמה עצות שיכולות להבטיח בחירה מוצלחת לשיפור בטיחות ילדינו:

א. הגדירו צרכים ומטרות – יש הבדל בין מערכת תקשורת לבית פרטי לבין מערכת הנרכשת עבור דיירי בניין משותף. הגדירו את הצרכים והמטרות שלכם וכך תוכלו למנוע הוצאות בלתי רצויות.

ב. התייעצו עם אנשי מקצוע – יש מתקינים שהתפקיד העיקרי שלהם הוא לבחור מערכות תקשורת המבוססות על קו חוטי יחד עם הלקוח. אל תתביישו לערב את אנשי המקצוע הללו והקשיבו למה שיש להם לומר.

ג. השוו מחירים ומוצרים – מידע על המפרט הטכני של מערכות תקשורת הוא חלק בלתי נפרד מצרכנות נכונה. השוו בין המחירים של המוצרים וקראו את כל הפרטים המופיעים במסגרת המפרט הטכני.

לסיכום, הורים דואגים מטבעם לבטיחות הילדים ולמזלם יש המון המון אמצעים המבטיחים שינה בראש שקט ורמה גבוהה של ביטחון.

כללי