הרבה ילדים אוהבים ללכת לגן המשחקים, ושם ליהנות משפע המתקנים, לשחק עם חברים ולהוציא אנרגיה. לכם כהורים זה כמובן פתרון מצוין להעסיק את הילדים, אבל אתם בוודאי יודעים כי בגן המשחקים יש לא מעט סכנות אפשריות. לכם יש אחריות כמובן לדאוג שהם ישחקו ללא פגע. וזאת ע"י השגחה ותצפית, בדיקה שיש מוצרי בטיחות לילדים, בדיקת המשטח במקום, ועוד כמה דברים שאותם נפרט כעת.

כך תבטיחו משחק בטוח

  • מהו המשטח? – כשאתם מגיעים לגן המשחקים, בדקו מהו המשטח שיש במקום. אם זה משטח אספלט או משטח בטון, ותרו על המקום. זהו משטח שלא יספגו נפילה של הילדים ממתקן, והוא לא בטוח לשימוש. כשמדובר על מוצרי בטיחות לילדים, הכוונה היא בהקשר לגן המשחקים, שיהיו משטחים מגומי. משטחי הגומי הם סופגי זעזועים מצוינים, וגם אם הילד נופל מהמתקן – הוא לא יספוג פגיעה.
  • השגיחו עליהם – מעבר לכך שצריכים להיות מוצרי בטיחות לילדים בשטח, אתם חייבים להשגיח על הילדים בכל עת. ככל שהילד קטן יותר – כך אתם צריכים להיות יותר קרובים אליו. אם הילד משחק עם חבר בהיעדרכם – ודאו כי יש מבוגר מטעם החבר שנמצא עימם.
  • מתקנים לגובה עם הגנה – כל מתקן שהוא בגובה של יותר ממטר, חייב להיות עם מוצרי בטיחות לילדים אשר בעצם ימנעו את הנפילה שלהם. זה אומר שלילדים לא תהיה אפשרות, אפילו לא בטעות, ליפול. אם זיהיתם שיש מפגע בגן המשחקים ויש אזור שלא מוגן היטב – דווחו במהירות לרשות המקומית והרחיקו משם את ילדיכם.
  • מזג האוויר – כדי שהמשחק יהיה בטוח התחשבו גם בתנאי מזג האוויר. מזג אוויר חורפי וגשום לא מתאים למשחק בחוץ כי יש סכנת החלקה. מהצד השני, מזג אוויר שרבי מחייב אתכם לדאוג להפסקות שתיה עבור הילדים, מריחת קרם הגנה וכיסוי לראש.
  • אמצעי בטיחות

שיהיה לכם משחק מהנה!

אנו מקווים שתיישמו את כל הכללים הללו, כך תוכלו לשמור ביתר שאת על הבטיחות של ילדכם בגן המשחקים. אנו מאחלים לכם ולהם משחק נעים ובטיחותי.

כללי