באמצעות מתקני חצר לילדים ניתן לשפר את איכות החיים של הילדים, להבטיח פעילות גופנית בריאה ולגוון את תחומי העניין שלהם. במאמר הבא נסביר בקצרה על מתקנים מן הסוג הזה ונציג את היתרונות שלהם עבור ילדים בכל הגילאים

מתקני חצר לילדים

ילדים זקוקים לפעילות גופנית על מנת להוציא אנרגיה ולהיחשף אל השפעות חדשות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, צפייה בטלוויזיה, ישיבה מול המחשב או אפילו משחקי קופסא בחדר – אינם מספיקים למיצוי הפוטנציאל ההתפתחותי של הילד. הם צריכים כמה שיותר גירויים מעניינים ואמורים להפעיל את השרירים, העצמות והמפרקים לפחות כמה פעמים ביום. השאלה היא לפיכך כיצד מייצרים עבור הילדים את סביבת המשחקים הנכונה ובמה זה כרוך.

מתקני חצר הם הפתרון המושלם עבור הורים לילדים. ראשית, במתקני חצר לילדים ההורים יכולים לפקח על המתרחש. אין צורך לצאת מהבית על מנת לבלות עם הילדים במתקנים הללו, לארח חברים או להזמין בני משפחה. שנית, המתקנים מיוצרים על ידי החברות המובילות בעולם ולכן הם עומדים בתווי תקן מחמירים. מתקני חצר בטוחים עבור ילדים ועל כל אחד מהם מופיעה הנחיה מדויקת לגבי טווח הגילאים הרלוונטי.

סוגי מתקנים והיתרונות שלהם

הנה כמה סוגים של מתקני חצר לילדים אותם מאוד כדאי להכיר:

א. קיר טיפוס, מגלשה ונדנדה – מתקן משחקים הכולל מספר פונקציות בעת ובעונה אחת יכול להגשים את החלום הכמוס ביותר של ילדים. המתקן עם קיר טיפוס, מגלשה ונדנדה מתאים לבנים ולבנות והוא מבטיח שעות של הנאה. היתרון שלו הוא שקשה להשתעמם כאשר תמיד יש אפשרות חדשה לבלות ולהשתולל.

ב. מתקן שלוש נדנדות – המתקן המתאים למשפחות עם שניים או שלושה ילדים. מעולה עבור בילוי במהלך כל עונות השנה, בטוח לחלוטין ואף משדרג את החצר או הגינה. כל ילד אוהב להתנדנד בחצר הבית וגם ההורים יכולים להצטרף לחוויה.

ג. בתי עץ – הורים המעוניינים להשלים את איזור המשחקים בחצר יכולים לבחור בתי עץ. כאן הדגש הוא פחות על המשחק הפיזי, אלא על מתן הרגשה של בקתה קטנה וחוויה אינטימית עבור הילדים. בתי עץ ניתנים לרכישה בתור יחידה עצמאית, הם מורכבים מחומרים איכותיים וכוללים חלונות, וילונות דקורטיביים, אפשרות להוספת עציצים ועוד.

בכל הנוגע לאביזרים נלווים, מתקני חצר לילדים מציבים עבור ההורים שורה ארוכה של אפשרויות לבחור בתוכן. אפשר לשדרג בכל רגע נתון את המתקנים הקיימים עם קיר חבלים וסולמות, או לוותר על חלק מהמרכיבים לטובת נדנדות מסוגי טרפז, כסא ומכונית או מגלשות באורכים וצבעים שונים.

לסיכום, מתקני חצר מוכיחים שהעדיפות הראשונה של ילדים היא תמיד לשחק ולהשתולל מחוץ לבית. תפקידם של ההורים הוא להעניק לילדים את התנאים האופטימאליים והבטוחים ביותר עבור המשחק הזה. הורים וילדים יכולים לבחור יחד עם המתקנים המתאימים לחצר ולהבטיח שעות רבות של הנאה.

כללי