מבחינת הילדים שלכם, החופש הגדול הוא מתנה מופלאה – חודשיים של חופש מלימודים שבו הם יכולים לנוח, לבלות וליהנות. אתם כהורים כמובן, מסתכלים על הנושא קודם כל מהפן הכלכלי – יש לזכור שהחופשה גדול הוא יקר הרבה יותר מחודשי הלימודים כל מובן שהוא. אם כך, לפני שרצים למשרד הנהלת חשבונות ובודקים שוב את ההכנסות וההוצאות שלכם, כיצד תוכלו להיערך בצורה נכונה לחופש הגדול?

הנהלת חשבונות לקראת החופש

  • לתכנן עם הילדים – לקראת החופש, יש לקחת את הילדים לשיחה, ולא להסתיר מהם מידע. ילדים רבים מטפחים תקוות לטיולים הנהלת חשבונות לחופש הגדולואטרקציות יקרות מאד. אם המצב הכלכלי בבית לא מאפשר את כל הבילויים באשר הם – יש לקחת את הילדים לשיחה ולהסביר להם. דווקא כשהילדים שותפים לנושא ויותר מבינים את המצב (ולא צריך לרדת איתם לרזולוציה של הנהלת חשבונות), קל יותר להתנהל איתם בחופש.
  • קייטנה או בייביסיטר? – בשבועות הראשונים של החופש, עולה השאלה איזה סידור מוצאים לילדים. יש כמובן קייטנות, אך יש לזכור שחלק ניכר מהקייטנות הוא יקר מאד, בעדו שהקייטנות המסובסדות ה לא יותר משירותי בייביסיטינג עם בריכה. אפשר דווקא לפנות לפתרון אחר – להתאגד עם כמה משפחות וחברים, וביחד להפעיל משפחתון קטן. אם נעזרים גם בקרובי משפחה, ולוקחים קצת חופש מהעבודה – אפשר להסתדר גם בלי הוצאות גבוהות.
  • בילויים ואוכל – כמובן שחלק גדול מההוצאות קשורות לבילויים עם הילדים, וגם לאוכל – שכן בכל יציאה לסרט, לטיול או לקולנוע – הילדים רוצים לקנות אוכל. אפשר להביא מראש כריכים מהבית, ואפילו חטיפים – שכן הפיתוי לעתים הוא גדול מאד, אבל המחירים של החטיף בסופר, לפעמים נמוכים ב50% מהמחירים באטרקציה כזו או אחרת.

ויש גם נסיעות

מעבר לכך, יש לזכור עוד פן חשוב של הוצאות, שלא תמיד לוקחים בחשבון – ההוצאות על הרכב, ושפע הנסיעות עם הילדים בחופש הגדול. יש להיערך לכך בהתאם, ואף לפנות למשרד הנהלת חשבונות במידת הצורך, כדי לתכנן מחדש את לוח ההוצאות שלכם.

כללי