של הילדים שלכם. לא משנה כמה אתם מנסים לשמור ולהקפיד על הסדר בסלון, במטבח ובחדר השינה שלכם, בסוף הילדים שלכם פשוט נוטים בכל פעם להוציא כל מיני בגדים, צעצועים וספרים, לזרוק על הרצפה או המיטה, לא להחזיר למקום, או לעשות לכם טובה אם הם דוחפים בחזרה כמה בגדים לארון בלי שהם קיפלו אותם. לכן, הגיע הזמן אחת ולתמיד להתמקד בחדר של הילדים שלכם, וכמובן בעזרתם – להתחיל לסדר אות. אבל איך מתחילים לטפל בחדר שיש בו כזה אי סדר קיצוני? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

כך תסדרו בצורה טובה

  • שמירת יצירות ועבודות – לילדים יש לפעמים נטייה לשמור על דבר שהם יצרו, או פשוט שלכוח מקיומו, והוא נותר אי שם במדפים, יחד עם עוד מאות ציורים מהגן שלהם או עבודה שהגישו בכיתה ב'. הגיע הזמן לעשות סדר ולהחליט מה נשאר ומה זורקים. לא חייבים לזרוק הכל – אפשר לבחור כמה פריטים בודדים – כמה ציורים יפים מאד, עבודות טובות וכיו"ב – ולשמור אותם בתיקיה מיוחדת. כך תוכלו לפנות כמה מדפים ולצמצם אותם לתיק אחד!

 

  • אחסון לטווח ארוך – כשאתם תסדרו את החדר של הילדים תשימו לב שיש לא מעט צעצועים, בגדים, ספרים ושאר פריטים שאין בהם כרגע צורך. אפשר כמובן לזרוק או לתרום אותם, אבל אפשר גם לפנות למחסנים שמציעים לכם שירותי אחסון תכולת דירה. מדוע מחסנים של אחסנת תכולת דירה יכולים לעזור לכם? משום שאלו פריטים שאמנם כעת לילדים שלכם אין מה לעשות איתם, אבל אולי בעתיד הם יצטרכו אותם שוב – ואולי גם אם ילד חדש יכנס למשפחה בעתיד אתם תרצו להוציא את הכל. בעזרת שירותי אחסנת תכולת דירה אפשר לשמור על כל הפריטים הללו אך עדיין לפנות מקום חשוב בתוך חדר הילדים.

 

  • סידור הנעליים – לילדים יש לא מעט נעליים, והן תוספות לא מעט מקום. מה עושים איתם? לרוב, כדאי להקצות להן ממש מקום נפרד. אם יש לכם מגירה טובה או ארגז נעליים – מומלץ להשתמש בהם לטובת אחסון נעלי הילדים. במקרים אחרים אפשר אפילו לשקול להציב אותם בכלל במרפסת שירות או חדר האמבטיה.

 

  • סידור הצעצועים והמשחקים – אלו קיימים בכמויות גבוהות מאד בחדר, ובסוף מה שהחלטתם להשאיר ולא לאחסן, צריך להיות מסודר. רצוי אף לקנות מערכת מדפים חדשה אם יש בכך צורך. את המשחקים והצעצועים מומלץ בחום לסדר בעיקר לפי חתך נושאי ולפי קטגוריות, אך גם להתחשב בגודל שלהם.

כמה זמן זה לוקח?

שימו לב שכאמור, חובה לשתף גם את הילדים בתהליך הסידור כדי שיבינו שעליהם לשמור על החדר שלהם נקי ומסודר. לרוב, יום אחד יספיק לטובת סידור כללי של החדר.

כללי