חוזרת לעבודה ותוהה איך מתארגנים עכשיו להאכיל את התינוק כאשר את לא בבית? ובכן, הרשי לנו לנו להרגיע אותך שמאות אמהות בכל העולם עושות זאת כל יום ביומו, והכל בסדר עם הילד שלהן. אז איך עושים זאת נכון? הנה מספר עצות…

מניקה? הגיע הזמן למשאבה

אם עד היום בחופשת הלידה שלך, נהגת להניק את תינוקך בכל פעם שהראה סימני רעב, הרי שברגע שתחזרי לעבודה לא תהיי שם לרשותו בכל זמן נתון. כדי להבטיח שבכל זאת יקבל את כל מנות המזון להן הוא זקוק, מומלץ להניק בבוקר לפני היציאה לעבודה, ובמקביל לשאוב עבורו בקבוקים בכל יום (בעיקר אם חזרת לעבודה לפני שלתינוקך מלאה חצי שנה). חלב אם יכול להשמר במקרר במשך 3-5 ימים בלבד ויש להקפיד לשמר אותו בכלי זכוכית אטום ומעוקר היטב.

אם תבחרי לשאוב לשקיות, הרי שניתן להקפיא את חלב האם בחלק הפנימי ביותר של המקפיא (טמפ' של לפחות 18- מעלות) לתקופת זמן של עד 3 חודשים. כדי לחמם את חלב האם המוקפא או המקורר, יש לשים את הבקבוק בסיר עם מים חמים בטמפרטורת הגוף.
בשיטה זו של שאיבה, לרוב ניתן לדאוג לתינוק לפחות למשך 4-5 שעות. אך חשוב להבהיר למי שמטפל בתינוק בשעות אלו ומשתמש בחלב השאוב, שיש בכל פעם להריח ואפילו לטעום את החלב כדי לוודא שהוא אכן תקין ולא התקלקל.

חזרת לעבודה כאשר התינוק בין חצי שנה+- התזונה נהיית כבר יותר קלה

רבות מן האמהות, מחליטות דווקא להמשיך את חופשת הלידה מעבר לטווח של 3 חודשים, ולוותר על התשלום בעבור החל"ד בכדי להיות עוד זמן עם התינוק ולהעניק לו תחושת בטחון וקרבה עד כמה שניתן למשוך. עוד יתרון שיש בחזרה לעבודה כאשר התינוק הגיע לגיל חצי שנה ויותר, נעוץ גם בנושא התזונה. בגיל 4-6 חודשים מתחילות טעימות המזון המוצק, ובמשך הזמן בהדרגתיות עד גיל שנה, גדלות המנות המבוססות על אוכל ממשי לעומת חלב האם. במצב כזה, הרבה יותר קל להשאיר את הילד בבית ולחזור לעבודה שכן כמויות חלב האם להן ידרש קטנות יותר וחלק גדול מהארוחה כבר מבוסס על מחיות.

מי אמר שאי אפשר גם וגם?

עוד אופציה ששווה לשקול בהקשר של חזרה לעבודה של האם ותזונת התינוקות בשעות שהיא אינה איתו, היא לשלב בין אוכל לתינוקות לבין חלב אם. למה הכוונה? בבוקר ולאחר העבודה עם החזרה הביתה, ניתן להניק. ובשעות בין לבין כאשר התינוק בידיים אוהבות אחרות, לדאוג לתזונתו על סמך תמ"ל. אמהות רבות מעדיפות את האופציה הזו של גם וגם משום שהיא נותנת שקט נפשי- לרוב אריזות התמ"ל הן ארוכות טווח מבחינת תאריכי פקיעת התוקף וגם הכמות בהן בכל האכלה היא גדולה יותר מהנקה. כך שומרים גם שהתינוק יאכל מזון שהוא בטוח וטרי לשימוש יחד עם כמויות מספקות החשובות להתפתחותו התקינה.

התייעצתי עם אמהות אחרות

ולבסוף, העצה הטובה ביותר בכל הקשור להתארגנות לקראת חזרה לעבודה היא "אין חכם כבעל ניסיון". התייעצי עם חברות או אמהות עמיתות לעבודה ובדקי כיצד הן מנהלות את סדר יומו התזונתי של התינוק שלהן. במרבית המקרים תקבלי עצות השוות זהב ושתוכלי ליישם בקלות. ואל תשכחי- כל האמהות הטריות והמנוסות עוברות זאת, כך שאין מה לחשוש. רק להתארגן בצורה נכונה.
שתהיה חזרה קלה!

כללי